در حال نمایش 3 نتیجه

برند کوتکس (Kotex)

برند کوتکس (Kotex) یکی از مطرح‌ترین تولید کننده‌های محصولات بهداشت قاعدگی است که در سال ۱۹۲۰ و در کشور آمریکا تاسیس شده است. این برند شامل پدهای بهداشتی بزرگ، نازک و فوق العاده نازک، تامپونهای امنیتی و پنلینر است. اخیرا این شرکت محصولات U را به مجموعه محصولات بهداشت قاعدگی خود اضافه کرده است. برند كوتكس تحت مالكیت و مدیریت کمپانی كیمبرلی كلارك است، یك شركت تولید محصولات مصرفی كه در بیش از ۸۰ كشور فعال است.

تاریخچه برند کوتکس

به نظر می رسد پدهای یکبار مصرف مدرن و تجاری در اواخر قرن نوزدهم با شرکت هارتمن در آلمان و جانسون اند جانسون در ایالات متحده آغاز شده است. در انگلستان، شرکت بیرمنگامی Southall Brothers & Barclay در اوایل دهه ۱۸۹۰ در پزشک خانواده و مشاور پزشکی خانگی “حوله های بهداشتی” را تبلیغ می کرد.

در ایالات متحده ، كوتكس در سال ۱۹۲۰ توسط كیمبرلی كلارك برای استفاده از سلولكوتن باقیمانده (الیاف خمیر چوب) از باند جنگ جهانی اول راه اندازی شد. در آن زمان یک کارمند خاطرنشان کرد که این پدها دارای بافتی “پنبه مانند” هستند که به اختصار “cot-tex” شناخته می‌شود و اسم برند کوتکس برگرفته از آن است.

پس از آنكه كیمبرلی كلارك تبلیغاتی را در مجلات زنان Good Housekeeping و Ladies ‘Home Journal منتشر كرد و برند كوتكس در دهه ۱۹۲۰ به خوبی شناخته شد. اگرچه برخی از خوانندگان از تبلیغات دلخور بودند، اما موفقیت محصولات منجر به تبلیغات بیشتر شد. کیمبرلی کلارک همچنین با استفاده از نویسنده توصیه‌های صمیمانه ماری پائولین کالندر، Kotex را در خانه داری خوب ترویج کرد.

امروزه محصولات برند کوتکس در سراسر جهان توزیع می‎‌شود و یکی از محبوب‌ترین برندهای تولید کننده پدهای قاعدگی در دنیا محسوب می‌شود.

سوالات متداول

این برند ساخت کشور آمریکا است

فروشگاه زیباپرفیوم وارد کننده محصولات کوتکس در سطح کشور است