در حال نمایش 13 نتیجه

برند سنسوداین (Sensodyne)

برند سنسوداین (Sensodyne) یکی از مشهورترین برندهای دنیا در زمینه محصولات دهان و دندان می‌باشد. این برند در سال 1907 توسط داروسازی به اسم Alexander Block در شهر بروکلین آمریکا تاسیس شده است. محصولات سنسوداین بیشتر برای رفع حساسیت‌های دندانی و افزایش عمر دندان‌ها ساخته می‌شوند. خمیردندان سنسوداین با فرمولاسیون ویژه خود به مدت 60 سال است که در صدر بهترین خمیردندان‌های ضدحساسیت قرار دارد. خمیردندان‌های این برند، در عین فراهم آوردن راحتی دندان‌ها و جلوگیری از درد و حساسیت، متناسب با مدل خود از سایر قابلیت‌های یک خمیردندان ایده‌آل همچون سفیدکنندگی، محافظت از لثه، محافظت و بازسازی مینای دندان، و خوشبو کننده دهان بهره می‌برند.

درباره برند سنسوداین

Sensodyne یک برند تولید خمیردندان و شوینده‌ی دهان مخصوص دندان‌های حساس است. این برند تا به امروز عناوین بهترین خمیردندان پیشنهادی دندانپزشکان و پرفروش‌ترین برند محصولات شستشوی دهان را در دنیا از آن خود کرده است. برند Sensodyne متعلق به شرکت داروسازی انگلیسی گلاکسو اسمیت‌ کلاین (gsk) است و در کشور ژاپن نیز با نام تجاری Shumitect عرضه می‌شود.

خمیردندان سنسوداین

خمیردندان‌های سنسوداین انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها با توجه به مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها اثرگذاری متفاوتی روی دهان و دندان دارد. بعضی از خمیردندان‌های سنسوداین به افراد کمک می‌کند تا نقاط حساس و پوسیده دندان خود را بازسازی کنند. برخی نیز حاوی پتاسیم نیترات هستند که ضربان‌های عصب دندان را متوقف کرده و درد را از بین می‌برد و برخی دیگر حاوی استات استرانسیم یا کلوراید هستند که ساختار شیمیایی آن‌ها شبیه به کلسیم است. خمیردندان‌های با پایه استرانسیم یا کلوراید می‌توانند جایگزین مقداری از کلسیم از دست رفته یا مسدود شده در بافت دندان شوند.

انواع خمیر دندان‌های سنسوداین تحت عناوین مدل Repair And Protect، خمیردندان سنسوداین سری Daily Care مدل Gentle Whitening، خمیر دندان سنسوداین مدل Original Sensitive Teeth و… موجود هستند.

سنسوداین چگونه به دندان درد و حساسیت کمک می‌کند؟

خمیردندان‌های سنسوداین از پتاسیم نیترات یا استانوس فلوراید (Stannous Fluoride) به عنوان ترکیبات فعال بهره می‌گیرند. استانوس فلوراید با ساختن یک لایه محافظ در اطراف نواحی حساس دندان، از بروز حساسیت و التهاب جلوگیری می‌کند. پتاسیم نیترات نیز با کاستن ضربان سلول‌های عصبی در اطراف دهان، موجب التیام درد می‌شود. هر دو نوع خمیردندان‌های سنسوداین، در نهایت محافظت کامل از دندان‌ها در طول شبانه‌روز را فراهم می‌آورند.

تاریخچه برند سنسوداین

خمیردندان‌های سنسوداین ابتدا در شرکت Block Drug، که یک شرکت داروسازی واقع در نیویورک بود عرضه می‌شدند. این شرکت کار خود را در سال ۱۹۰۷ میلادی آغاز کرد. این خمیردندان‌ها در سال ۱۹۶۱ برای اولین بار به عنوان خمیردندان خنثی‌کننده بر اساس فرمول استرانسیم کلرید معرفی شد. خمیردندان‌های پتاسیم نیترات نیز اولین بار در سال ۱۹۸۰ تولید و عرضه شدند. شرکت Glaxo Smith Kline در سال ۲۰۰۰ Block Drug را خریداری کرد.

سوالات متداول

این برند ساخت کشور آمریکا است